..................... Dijital Reklam Nedir ? 2021 Dijital Reklam Faydaları Nelerdir?

İşletmelerin marka olabilmesi, kazançlarının artması için 15 yıllık tecrübeyi 2020 itibariyle online olarak hizmet vermekteyiz.
Online satış pazarlama danışmanlığı olarak fayda sağlamaya devam ediyoruz.

Bize Ulaşın
dijital satış

Dijital Reklamlar

Pazarlamanın bir çok çeşidi bulunmaktadır. İster televizyon medya kanallarında, ister billboardlarda ister broşürlerde vb. verilebilecek bir çok unsur bulunmakta. Dijital medyada bulunan bir kaç dijital pazarlama çeşidinden bir önceki yazımda belirtmiştim. Okumadıysanız buradan göz atabilirsiniz. Peki dijital pazarlama da kampanya yaratmak, dijital reklamlar yapmanın bize faydası var mı ? Hemen bakalım..

1) Dijital Pazarlama Uygun Maliyetlidir.

Dijital pazarlamanın en önemli faydalarından biri maliyetinin çok uygun olmasıdır. Dijital pazarlama, dijital satışlar, markalaşma, müşteri kazanma vb. politikalarınızda maliyet tasarrufu etmenize ve daha fazla potansiyel müşteriyi elde etmenizde yardımcı olur. Bu işletmeniz için kar oranı ve kar marjınızı da etkilemektedir. 
Milyonlarca dijital kullanıcı olması sebebiyle cüzi miktarlarda bir çok kişiye ulaşmanız imkansız değildir.

Yukarıda bahsetmiş olduğum geleneksel pazarlama yöntemlerinde rekabet gittikçe zorlaşır. Televizyon kanallarında büyük firmaların reklam yayınlamaları için bütçe sıkıntısı yoktur. Fakat bu durum küçük işletmeler için bütçe sıkıntısı doğurduğundan rekabeti kaybetmelerine yol açar.

Bütçe dostu dijital pazarlama küçük işletmeleri de büyük firmaların ekosistemine dahil ederek rekabet etmelerini sağlar. İşletmelerin belirlemiş olduğu pazarlama bütçesine göre tüketicilere uygun maliyette pazarlamalarına olanak sağlar.

2) Dijital Pazarlama Ölçülebilirdir.

Para yatırmış olduğunuz bir pazarlama kampanyasının  ölçülmesini istersiniz değil mi? Uygulamış olduğunuz bir stratejinin işletmenize büyümesi için ne derece etki ettiğini bilmek önemlidir.
Geleneksel pazarlama etkili olsa da, bu etkinliği ölçmek oldukça zordur.
İşletmenizi ziyaret eden herkese sorular sormadan, satışlarınızın kökenini ölçmenin net bir yolu yoktur.

Dijital pazarlamada yöntemleri ile kampanyanızın sonuçlarını net ve doğru bir şekilde ölçmeniz mümkündür.

Örneğin internet sitenizden ürün alan bir kişinin sosyal medyadan mı yoksa google aramalarından mı geldiğini Google Analytics kullanarak izleyebilirsiniz.

Author

İsmail Ali Gökçek

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir