instagram reklam verme ismailaligokcek com reklam

instagram etkileşim arttırma, sosyal medya pazarlamacıları için büyük ölçüde önemlidir. Platform şu anda daha popüler hale geliyor ve kullanıcıları en iyi markaların içeriğine çok dikkat ediyor.

Kuaför salonlarından moda butiklerine, kafe ve restoranlara kadar birçok küçük işletme, başarılarının çoğunu instagram’a borçludur. Gönderilerini beğenecek, yorum yapacak ve paylaşacak kullanıcılar buldular, bu da onları başka türlü asla bulamayacak yeni müşteriler çekmeye yardımcı oluyor .

Peki aynısını nasıl yapabilirsiniz? Sektördeki en iyilerin instagram’dan nasıl daha fazlasını elde ettiğini öğrenelim

1. instagram’ın tüm özelliklerini kullanın

instagram’ın algoritması aslında tüm araçları kullanan hesaplara öncelik veriyor. Bu robotlar daha akıllı hale geliyor!

instagram etkileşim, instagram etkileşim arttırmanın yolları 2020, instagram etkileşim arttırma 2021, instagram erişim arttırma 2020, instagram erişim arttırma 2021
instagram etkileşim arttırma 2021

Ve mantıklı. instagram, daha çeşitli ve ilginç içerikleri teşvik etmek istiyor. Şirket, onu kullanmanızı istemeseydi, yeni teknoloji geliştirmek için tüm bu zamanı ve parayı harcamazdı!

Peki pratikte gerçekte ne yapabilirsiniz?

İş için instagram’a kaydolun

Öncelikle ve en önemlisi, markanızın henüz bir “işletme” hesabı yoksa, oradan başlamak isteyebilirsiniz. Bu hesaplar size ekstra analiz, daha profesyonel bir estetik ve reklamlara erişim sağlar.

Belki daha heyecan verici, hikayelere bağlantılar ve profilinize bir “iletişim” düğmesi eklemeniz. Dolayısıyla, amacınız instagram’dan sitenize veya ürünlerinize trafik çekmekse, bu büyük bir kazançtır.

Farklı içerik formatları kullanın

instagram, fotoğrafları paylaşmak için basit bir yer olarak başladı, ancak o zamandan beri önemli ölçüde gelişti. Artık hikayeleriniz, videolarınız, atlıkarınca gönderileriniz, reklamlarınız ve önemli anlarınız var . Ve bunu okuduğunuzda, muhtemelen daha da fazla seçenek olacaktır.

Artık aynı içeriği günden güne yaymanın bir anlamı yok. Gönderileriniz yorgun hissedecek ve unutmayın, robotlar tüm uygulamayı kullandığınızı görmek isteyecek!

Ve yalnızca  video gönderilerini çalkalayamasanız da (bu sıkıcı ve çekmesi zor olabilir), instagram içeriğinizi ilginç tutmak için burada ve orada video kullanmak işe yarar.

instagram etkileşim arttırma, içerik yönetimi ile instagramda etkileşim arttırın!
instagram etkileşim arttırmak için instagram’ın analizlerine göz atın

Eğer varsa yapmak bir işletme hesabına anahtarı, erişim gerekecek Eğer İnstagram performansını artırmaya yardımcı olmak için analitik bir bütün yığın .

Bunlar şunları içerir:

 • Takipçi konumları
 • Takipçilerin cinsiyeti
 • Belirli gönderilere ilişkin bilgiler (hangisinin en iyi sonucu verdiğini görmek için)
Anketleri, Hikayelerin önemli anlarını, videoları ve daha fazlasını kullanın

Aşağıda bunların her birine bakacağız. Ancak bu farklı özellikleri ne kadar çok kullanırsanız ve yayınladığınız içerik türlerini çeşitlendirirseniz, katılımınız o kadar iyi olacaktır.

“Yeni özellikleri ortaya çıkar çıkmaz deneyin ve algoritmada ödüllendirileceksiniz. Sizin için daha fazla etkileşim sağlayacak. “

instagram etkileşim arttırmak, instagramda etkileşim nasıl arttırılr?, instagramda erişim arttirmanın yollari

2. instagram etkileşim arttırmak için hikayelerini her gün kullanın

instagram etkileşim gibi erişimi de her yönden aşağı görünüyor

Bunun çoğu, güçlü algoritmadaki değişikliklerden kaynaklanıyor . Artık kronolojik değil, Instagram, pek çok nedenden ötürü kullanıcıların beslemelerindeki belirli gönderilere öncelik veriyor . Ve bunun değişeceğini düşünmek için hiçbir sebep yok. Ancak içeriğinizi herkesin akışının en üstünde tutmanın bir yolu , düzenli olarak hikayeler yayınlamaya odaklanmaktır.

Tam oradalar! Dolayısıyla, kullanıcılar içeriğinizi eskisi gibi beslemelerinde bulamasalar bile, umarım orada görürler.

Belki daha da önemlisi Hikayeler farklı görünür, farklı hissedilir ve size farklı şekillerde etkileşim kurma şansı verir . Sadece 24 saat sürdükleri için, bazı kullanıcılara çok daha fazla hitap edecek şekilde daha rahat ve kişisel olmayı göze alabilirsiniz.

Ayrıca, bazı kullanıcılar sadece akışlarından çok Hikayeleri görüntülemeyi sever. Böylece sizi bulmayı tercih ettikleri kullanıcılar için orada olabilirsiniz ve yine de özet akışınızda diğer herkes için harika içeriğe sahip olabilirsiniz.

“Özellikle Snapchat’in düşüşüyle, gerçekten işinizi konumlandırmaya başlamak istediğiniz yer burası. Ve Hikayelerde etkileşim kurmak ve başarıya ulaşmak şu anda normal akışta olduğundan çok daha kolay. “

instagram etkileşim arttırmak, içerik tasarımı ile instagramda etkileşim arttırın!

3. Farklı video formatlarını keşfedin

Videonun diğer gönderi türlerinden ortalama olarak daha fazla etkileşim oluşturduğundan bahsetmiş miydik ? Bunu hatırlatıcın olarak düşün.

Video konusunda ciddileşmek istediğinizi varsayarsak, seçenekleriniz nelerdir?

978x90 2

Feed’inizdeki videolar

Bunlar kalıcıdır (silmeyi seçmediğiniz sürece). Bu yüzden onları doğru yapmak için biraz daha fazla zaman harcamak isteyeceksiniz.

İyi haber şu ki, bu videolar aslında aranabilir olacak ve kullanıcıların onları bulmasına yardımcı olmak için hashtag’ler ekleyebileceksiniz. Bu nedenle, bunlar gibi yüksek değerli, benzersiz videolar oluşturmaya değer, belki de Hikayeler oluşturduğunuz sıklıkta değil.

Şunlar için idealdir :

 • Öğreticiler
 • Ürün duyuruları
 • Büyük marka kampanyaları
 • İnsanların geri gelip paylaşmasını istediğiniz her şey

Hikayelerinizdeki videolar

Yukarıda belirtildiği gibi, Hikayeler 24 saat sonra kaybolur. Kesinlikle Yani yapamaz  kalman umuyoruz o video Hikayeleri göndermek istiyorum.
Ancak buradaki iyi yön, bu kadar parlak bir hisse ihtiyacınız olmamasıdır. Bunlar daha “gerçek” ve gerçekçi gelebilir ve 12 ay içinde onlara sunduğunuz şekilde pişman olacağınızdan endişelenmenize gerek yok.

Şunlar için idealdir :

 • Etkinliklerden görüntüler
 • Canlı duyurular
 • İzleyenlere perdenin arkasına bir bakış sağlamak için parçalar ve anlık görüntüler

Muhtemelen her iki biçimi de yarı düzenli olarak kullanmak isteyeceksiniz. Ve belirli bir gönderi için hangisini seçeceğiniz, neyi başarmayı umduğunuza bağlı olacaktır:

“Hikayenizi anlatmanın en iyi yolunu gerçekten düşünün. Bu video bir Boomerang’da mı yoksa bir ağır çekimde mi ilginç olurdu? Videonuzu oluşturmadan önce bir adım geri atın… ve arkasındaki niyeti düşünün. “

sosyal medya moderatorluk edited
instagram etkileşim arttırma yolları 2021

4. İnstagram gönderilerini yoğun zamanlar için planlayın

Bu ipucu eski ama bir güzellik. Google “yayınlamak için en iyi zaman …” ve Instagram, Twitter, Facebook, Linkedin için sonuçlar bulacaksınız – temelde önemsemeye değer her sosyal ağ.

Ayrıca, bu ağlarda yayınlamak için en iyi zamanlar için tavsiyeler bulacaksınız. Ve insanlar her türlü araştırmaya dayanarak bu ideal zamanları bulma zahmetine girdiklerine göre, neden bundan yararlanmayasınız?

Instagram için en büyük fark, çok yakın zamana kadar bu gönderileri planlayamamış olmanızdır. Dolayısıyla, içeriği mükemmel bir anda paylaşmak istiyorsanız, temel olarak, gerektiğinde “gönder” seçeneğine basmanız için hazır olmanız gerekiyordu.

Artık değil. Instagram’dan bir API değişikliği sayesinde, Later , Buffer ve HubSpot gibi araçlar  artık gönderileri önceden planlamanıza izin veriyor. Bu , her zaman mümkün olan en iyi anda katil içeriği paylaştığınızdan emin olabileceğiniz anlamına gelir !

Doğru zamanı ayarlamak sandığınızdan daha önemlidir. İnstagram algoritması, hızlı  etkileşim sağlayan gönderilere olumlu yanıt veriyor . Hedef kitleniz içeriğinizle erken etkileşime girerse, bu gönderinin daha fazla kişinin beslemesinde görünme şansı daha yüksektir .

Ve bu daha fazla etkileşim anlamına gelir.

Doğru zamanda gönderi yapmak, algoritmayı sizin için kıracak ve dürüst olmak gerekirse daha fazla etkileşimle sonuçlanacaktır. Ve eski usul İnstagram etkileşimlerinden bahsediyoruz – beğeniler ve yorumlar. ” 

5. Doğru sayıda yayınlayın

Sosyal medya çok çekici olabilir. Bir düşünün: Bir Instagram gönderisinin 10 beğeni veya ana sayfanıza yapılan beş ziyaret – ya da sizin için hangi ölçüt önemliyse – orada oturup olabildiğince sık gönderi paylaşabilirsiniz .

Aslında, bazı insanlar sosyal medyaya tam olarak böyle davranır.

Ancak, hayattaki pek çok konuda olduğu gibi, sosyal pazarlama azalan getirilerle gelir. Saçma sayıda kez gönderip tutarlı sonuçlar görmeyi umamazsınız.

Ayrıca haftada bir gönderip herhangi birinin size en ufak bir ilgi göstermesini bekleyemezsiniz.

Yani bir denge var.

Markanız için doğru dengeyi bulmanın tek yolu onu test etmektir.

“Günde yalnızca bir kez gönderi paylaşıyorsanız, bir hafta boyunca günde iki kez gönderi paylaşmayı deneyin. Ve sonra her gün gönderi paylaşmayı deneyin. Bu, katılımınız için bir fark yaratırsa… Haftalık genel etkileşiminize bakın ve sizin için en iyi olanı bulun. “

6. Topluluğunuzla etkileşim kurmanın yeni yollarını bulun

Bir sonraki ipucu, oldukça popüler bir Instagram stratejisi olan etkileyici pazarlama ile ilgili. Bu ipucu, ya parası olmayan ya da bu ücretli kampanyaları oluşturma isteği olmayan markalar içindir.

Bunun yerine neden topluluğunuza – hayranlarınıza, arkadaşlarınıza ve takipçilerinize  – bakıp işbirliği yapmanın yollarını bulmuyorsunuz.

Sandra bize bu düzenlemelerde iyi sonuç veren dört harika içerik türü örneği verdi:

 • Perde arkası : Takipçilerinizi perdenin arkasına götürün ve onlara en son ürünlerinizden veya pazarlama kampanyanızdan “başarı” anlarını gösterin. Onları katılmaya ve yanıt vermeye teşvik edin ve bu şekilde katılım sağlayın.
 • Devralmalar : Bir iş ortağının, bir çalışanın ve hatta bir müşterinin kontrolü ele almasına ve hesabınıza kendi tarzını vermesine izin verin.
  Hesabı devretmek biraz göz korkutucuysa, ellerinizi telefonda tutarken ağınızdaki kişilerle röportajlar veya yakın çekim videolar yürütebilirsiniz.
 • Yarışmalar : Kendi başınıza bir ton Instagram içeriği oluşturmak zor geliyorsa, yarışmalar takipçileri kendi içeriklerine katkıda bulunmaya teşvik etmenin harika bir yolu olabilir. Ayrıca, yarışmalar doğaları gereği ilgi çekicidir, çünkü genellikle kullanıcılardan girmek için bir şeyler yapmalarını istersiniz. Dolayısıyla, yarışmanızı iyi planlıyorsanız harika katılım oranları bekleyebilirsiniz.
 • Öğreticiler : Takipçilerin markanızın uzmanlığına ve becerisine güvenmesini ve inanmasını istersiniz. Ve başkalarına öğreterek kendi yeteneklerinizi kanıtlayabilirsiniz.
  Öğreticiniz, takipçilere onlara nasıl yardımcı olabileceğinizi göstermek için basit ipuçları ve püf noktalarından ve hatta derinlemesine ürün demolarından oluşabilir.

Bu basit içerik türleri, takipçilerinizle daha kolay bağlantı kurmanıza olanak tanır ve umarız onları markanızı kendi topluluklarıyla paylaşmaya teşvik eder. Büyümenin basit ve doğal bir yolu.

“Hayranlar, ürün kullanıcıları, müşteriler, çalışanlar – herhangi biri olsun, instagram’da zaten bir ilişkiniz olan insanlarla işbirliği yapın!”

7. Büyük silahları getirin (etkileyiciler)

Bu, az önce gördüğümüz hack ipucunun “profesyonel” versiyonu. Başkalarını Instagram stratejinize dahil etmek, ağınızı genişletecek ve topluluğunuza yeni takipçiler getirecektir. O halde en büyük, en iyi ağlara sahip insanları bulmak mantıklı!