İnstagram reklam verme, görsel çağdayız ve bundan yararlanmalısınız ve işinizi zirveye taşımak için daha iyi bir fırsat elde edemezsiniz . Bazı ek bilgiler için, beynimiz bir görüntüyü bir metinden 60.000 kat daha hızlı işler ve okuduklarımızın yalnızca %20’sini hatırladığımızı, ancak gördüklerimizin %80’ini aklımızda tuttuğumuzu gösteren çok sayıda çalışma vardır.

Tüm bunlarla birlikte, görsel içeriğin % 43 daha ikna edici ve sosyal ağlarda paylaşılma olasılığının 40 kat daha fazla olduğu da eklenmelidir. O halde sizlere görsel sosyal ağın çağının geldiğini ve tabii ki bunlardan birinin de İnstagram olduğunu söylemek istiyoruz .

Mark Zuckerberg, birkaç yıl içinde İnstagram’ın önünde harika bir hayat olacağını zaten görebiliyordu , bu yüzden onu bir milyar dolarlık küçük bir fiyata satın aldı ve potansiyelini kullanmaya başladı. Sonuç? İnstagram, satın alma sırasında 30 milyon kullanıcıya sahipken bugün 400 milyon kullanıcıya ulaştı. Hepsi bu kadar da değil ancak şirket kısa süre önce hem küçük hem de büyük şirketler için bir katalizör oluşturan bir değişiklik başlattı: Artık İnstagram’da reklam verebilirsiniz .

instagram reklam verme, instagram erişim arttırma, instagram etkileşim arttırma, instagramda reklam vererek satış yapmaya başla!

İnstagram’ın var olan en görsel ve mobil sosyal ağ olduğunu ve giderek daha fazla kullanıcının mobil cihazları aracılığıyla sosyal ağlara bağlanmasının instagramdaki reklamların yüksek düzeyde etkili olmasına neden olduğunu unutmayın.

Dolayısıyla, hedef kitlenize ulaşmak ve marka sayınızı artırmak istiyorsanız, instagramda reklam vermeli ve hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak reklam kampanyaları uygulamalısınız.

İnstagram’da neden reklamcılığa yatırım yapmanız gerektiğini ve bundan en iyi şekilde nasıl yararlanacağınızı merak ediyor musunuz ? Aşağıda tüm bunları açıklayacağız ve size instagramda reklam yayınlamaya nasıl başlayacağınızı adım adım ve sadece birkaç kaynak ile göstereceğim.

İnstagram reklam vermenin nesi harika? Sana ‘evet, istiyorum’ demen için sadece birkaç sebep vereceğim

Birçok kişi bunun bir gerçeklik haline değil bu gün, diğerleri onların parmak kapısı edildi asla gelmeyeceğini düşündü, ama gerçek olmasıdır. 30 Eylül 2015 beri İnstagram tanıtım içeriğe izin sosyal ağların grubuna eklenmiş ve olmuştur
çevrimiçi reklamcılıkta hızlı devrim yaratan.

İnstagram’ın bugün itibariyle toplam 800 milyon fotoğraf yayınlayan ve günde 1,2 milyar beğeni veren 400 milyondan fazla kullanıcısı var. Bu nedenle, ismailaligokcek.com diyor ki, potansiyel müşterileriniz oradaysa ve aktifse, neden baltayı gömmüyorsunuz ve ayrıca size İnstagram reklamları da reklam kampanyalarınızı artırmak için platformdan yararlanabilirsiniz.

Fazla uzaklaşmadan 2107 yılında İnstagram’da reklam vermenin Facebook ve Twitter’ı geçeceği ve bu yıl için tahmin edilen 595 milyona kıyasla kazancının 2,8 milyar dolardan fazla olacağı hesaplandı

Bu yüzden size ismailaligokcek.com yüksek sesle ve net bir şekilde söylüyor ki, artık bu platformu reklam kampanyalarınıza dahil etmenin ve her şeyi instagramda reklam vermeye bırakmanın zamanı geldi, çünkü sosyal ağ reklamcılık için var olan en iyi platformlardan biri haline geldi.

Dört temel neden var:

  • 1. Görüntüler tarafından üretilen yüksek çekim gücü
  • 2. Reklam kampanyaları oluşturmanın düşük maliyeti
  • 3. Yayınların geri kalanıyla mükemmel bir şekilde entegre olan reklamların entegrasyonu ve doğası
  • 4. Milyonlarca kişiye erişme potansiyeli
instagram reklam verme, satışlarını arttırmak için instagramda reklam vererek düşük maliyetle satış yapabilirsiniz.
instagram reklam verme ipuçları

Üstelik Facebook ve YouTube’un yanında instagram, kullanıcıların bağlantı kurmak için en çok zaman harcadıkları sosyal ağdır, bu nedenle mesajlarınızın onlara ulaşma şansı daha yüksektir .

Başka bir notta, üzerinde reklam yapmak avantajlarla doludur, çünkü ağabeyi Facebook gibi, yüksek bir segmentasyon düzeyine sahiptir , bu nedenle çekmeye çalıştığınız hedef kitle türü için reklamlar yayınlayabilirsiniz ve yalnızca konuya odaklanırsanız, doğrudur. hedef kitlenizde daha iyi sonuçlar alma olasılığınız daha yüksektir.

Tüm bunları unutmadan, Google Ads, LinkedIn, Twitter ve hatta Facebook Reklamları ile karşılaştırıldığında Instagram’da reklam vermenin çok daha ekonomik olduğunu ; tıklama başına maliyetler yüzde 0,01 ila 0,015 kadar düşük. Bu, çok az yatırım yaparak çok daha fazla görünürlük elde edebileceğiniz anlamına gelir.

instagramda reklam vermeye adım adım; dönüşüm sağlayan reklamların kolay, hızlı ve verimli bir şekilde nasıl yayınlanacağı

1. instagram hesabınızı Facebook’unuza bağlayın

instagram reklam olduğunu eklendiğinde gereken ilk şey bilmek facebook hesabın ihtiyacımız olacak sen ki instagram hesabı ile bağlantı oluştururken olacak beri, tasarlama, yapılandırma ve gelen instagram için üzerinde reklam yayınlama ilk platform.

instagram için reklamlarınızı Facebook’tan yönetmek zorunda olduğunuz için bu ilk başta sizin için bir rahatsızlık olabilir. Her iki hesabı da bağlamak için Facebook hayran sayfanıza gidin, yapılandırma, “instagram reklamları” nı seçin ve aşağıdaki resimde gösterildiği gibi hesaplarınızı bağlayın.

2. Hedeflerinize göre bir kampanya türü seçin

instagram’da reklam vermenin ilk adımı, bir şirket adı oluşturmak ve burada listelenenler arasından reklam hedefinizi seçmektir.

Örneğin, web sitenize daha fazla trafik getirmek mi istiyorsunuz ? ya da belki daha fazla video görüntülemesi elde etmek mi istiyorsunuz? Seçti Instagram üzerinde reklam sürücü birincil hedefi ve bu hedefe sizin reklam odaklanır.

3. Ulaşmak istediğiniz kitleyi tanımlayın

Facebook Reklamları ile aynı süreç olmasıdır, size beğeni ve ilgi alanlarına göre halkınızı segmentlere ayırma imkanı verir. Bu, yalnızca markanızın kullanıcılarına odaklanarak reklam maliyetinizi optimize ederken sizin için çok yararlı olacaktır.

Bu sadece, bir kadın moda şirketiniz varsa ve potansiyel müşterileriniz 18 ile 29 yaşları arasındaysa , kampanyalarınızı yalnızca bu tür halka ulaşmak için yapılandırabileceğiniz anlamına gelir . Bu, işletmenizin karlılığını artırmaya çalışırken inanılmaz bir güç olduğunu söylemeye gerek yok.

Segmentasyona gelince , yaş , dil , köken ve cinsiyet gibi temel seçeneklere sahipsiniz ; ancak ilgi alanlarına, davranışlara ve bağlantıya dayalı kişiselleştirilmiş reklamlar oluşturma gibi daha gelişmiş seçeneklere de sahipsiniz ve bu da, amacınızı doğru hedef kitleye gerçekten ulaştırmanız için size daha fazla olanak sağlayacaktır

978x90 1

4. Bir bütçe belirleyin

Herhangi bir reklam kampanyasında olduğu gibi, instagramda reklam verirken aynı zamanda bir bütçe belirlemek de esastır , nispeten basit bir şey.

Örneğin, bir ila iki aylık bir süre boyunca günde beş dolar yatırım yapmayı seçebilir veya diğer yandan, en kısa sürede daha fazla görünürlük elde etmek için tüm bütçenizi yalnızca birkaç güne odaklayabilirsiniz. Önemli sonuçları görmeye başlamak için en az iki haftaya ihtiyacınız olduğunu unutmayın.

5. Ne tür bir reklam yayınlayacağınıza karar verin

  • Tek görüntü: reklam tek bir görüntü gösterir.
  • Kaydırmalı : Bu, kullanıcının yan yana hareket ettirebileceği beş adede kadar resim eklemenize olanak tanır.
  • Çok amaçlı kaydırma: Tek tek görülebilmeleri için en fazla beş resim ekleyebilirsiniz. Bu, tekli resimler ve atlı karıncanın karışımıdır.
  • Video: Bir video reklam yayınlama olanağınız da vardır, ancak bu süre 60 saniyeyi geçemez.

6. Gerçekten alandan yararlanın

Instagram’da reklam vermenin çok özel olduğunu unutmayın: hedefinizi kitlenize ulaştırmak için çok az alanınız var, hatta mobil cihazlar için bir reklamsa daha da fazlası .

Bu sadece şansınızı gerçekten değerli olan reklamlara yatırmanız gerektiği anlamına gelir . Kısa ve doğrudan olmaya çalışın ve şunu unutmayın: Konu reklamcılık olduğunda daha az iyidir.

7. #hashtag’leri en iyi arkadaşın yap

Hashtag’lerin gücünü göz ardı etmeyin, sektörünüzde en çok kullanılanların neler olduğunu araştırın ve reklamınızda en az bir veya iki tane kullanmaya çalışın unutmayın ki organik yayınlarda üç ile yedi arasında yer vermelisiniz. Reklam kampanyalarınızda belirli bir hashtag kullanmak bile iyi bir seçenek olabilir .

8. Harekete geçirici mesajlar ekleyin

Hashtag’ler önemliyse, bu harekete geçirici mesajlar hakkında ne diyor ?

Pazarlama uzmanları, hedef kitlenize ne istediğinizi söylemezseniz, bunu hemen hemen yapmayacaklarını ve harekete geçirici mesajların tam olarak bununla ilgili olduğunu söylüyor.

Potansiyel müşterilerinize reklamınızla ne yapmalarını istediğinizi söylerler ve gerçekten bunu yapma şansınız daha yüksektir.

Örneğin, Instagram’ın hedeflerinize bağlı olarak bir düğme eklemeniz için size sunduğu seçeneğin avantajından yararlanırken, bazı dahice ifadeler veya yaratıcı yorumlar eklemek için reklamınızın metnini kullanabilirsiniz : bir uygulamayı yüklemek veya indirmekten daha fazla bilgi elde etmeye ve hatta satın almaya kadar .

Facebook’un yanı sıra instagramda reklam yayınlarken, metnin görüntünün yalnızca %20’sini oluşturabileceğini unutmayın . İzin verilen maksimum metin miktarı 300 karakter olmasına rağmen , Instagram yaklaşık 150 karakter önermektedir. Haber flaşı: 5 kelimeyi kullanabilecekken bir şey söylemek için 10 kelime kullanmayın.

Ve ekstra ipucu olarak, unutmayın iyi Instagram üzerinde mizah genellikle fonksiyonları size göre Promosyonlarınızda bu yararlanabilir böylece komik sizin ilanlarınızı yapma , her şey ciddi olmak zorunda!

Tüm bunları yaptıktan sonra artık kampanyanızı başlatmanın ve reklamlarınızı instagram’da yayınlamanın zamanı geldi !

9. Ölçün, yorumlayın ve optimize edin

Reklamınızı yayınlamak, her şeyin bittiği anlamına gelmez; aslında başladığınız yer burasıdır . Reklamınızın instagramdaki performansını ölçmezseniz, yaptığınız hiçbir şeyin bir faydası olmayacağını unutmayın. Başlatıldıktan sonra kampanya verilerinizi analiz etmekle yükümlüsünüz.

Eğer sonuç için umut elde ettiyseniz, istediğiniz tıklama indirme ve dönüşümleri kazanılmış ettiyseniz, kendinize sorun ve ayrıca farklı reklam oluşturduysanız bu son derece öğrenmek mümkün olacak bu şekilde beri tavsiye ne hedef kitlenizin tercih ettiği ve hangi tasarımın en iyi ve en ekonomik olduğu stili hangilerinin en iyi çalıştığını analiz edin ve tüm çabanızı buna harcayın. Ve her şeyden önce, rakiplerinizi gözden kaçırmayın!

VE 10. Adım, doğru, güvenilir, seninle ilgilenecek, gittiğin yolda, emek verdiğin süreçte sana destek olacak bir danışman, eğitmen, rehber arıyorsan doğru yerdesin!

ismail ali gökçek, ismailaligokcek.com, instagram reklam verme, google reklam verme, sosyal medya danışmanı, dijital pazarlama danışmanı, dijital satış uzmanı

Birebir Uygulamalı Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Danışmanlığı, Eğitim + Hizmet +Danışmanlık Bir Arada!
Son 1 Kontenjan Hemen Başvur!