Twitter nedir?

Twitter Nedir?

Twitter nedir ? Twitter, bir mikro blog sitesi olarak bilinir. Blog yazmak bir süredir var. Blog yazmak genellikle, politika, spor, yemek pişirme, moda vb. olsun, istedikleri her şey hakkında yazacakları temel web siteleri kuran insanlardan oluşur. Mesaj göndermek, tweet olarak bilinir. İnsanlar, başkalarının twitter beslemelerini takip ederek bağlantı kurarlar. Takip et’i tıkladığınızda, kişi veya kuruluşun söylediği her şey zaman çizelgenizde görünecektir. Kullanıcı adının önüne @ sembolünü koyarak bir kişiyi tweetleyebilirsiniz.

Retweetleme de Twitter’ın büyük bir parçasıdır. Burası, web sitesini kullanan kişiler için argo, twet’lerin diğer kullanıcılardan kendi takipçilerine tekrarladığı tweet’lerin olduğu yerdir. Twitter’da birçok aktivite hashtag kullanımını içerir. Bunlar, aynı konu hakkında tweet’leri toplamak için kullanılan tutamaçlardır. Örneğin, bir konferansa çok sayıda insan katılıyorsa ve insanların konuşmacıların ne söylediğini bilmesini istiyorsa, üzerinde anlaşmaya varılan adın ardından # simgesini kullanarak üzerinde anlaşmaya varılan bir hashtag’i tweet’ler.

Twitter gündem, tweetler anlık. Saniyeler içinde, bir tweet dünyayı felaketlere karşı uyarabilir. 2008’de Mike Wilson’ın Denver’daki bir uçak kazası hakkında ilk tweet attığı zamanki gibi. Nasıl biliyordu? Kazadan sağ kurtuldu. Ya da 2008’de Hindistan şehrine düzenlenen saldırıda teröristler lobide insanları öldürürken Mumbai’deki bir otelin içinden tweet atan Twitter kullanıcısı gibi. Esasen, Twitter bir mesajlaşma biçimidir. Ancak, bu metni bir kişiye göndermek yerine, Twitter, kullanıcıların mesajlarını sitenin her yerinde yayınlamasına izin verir. Ve dahası, ücretsizdir.

GÜNCELLEME:  Yeni AB Genel Veri Koruma Yönetmeliği (GDPR) uyarınca İrlanda, Dijital Rıza Yaşını 16 yaşına ayarladı. Bu, İrlanda’da 16 yaşın altındaki gençlerin bu platforma erişmesine izin verilmediği anlamına gelir.

Twitter: Riskler Nelerdir?

Birçok sosyal ağ sitesinde olduğu gibi, gençler için riskler vardır. Ve risklerin çoğu, diğer tüm sosyal ağ siteleriyle birlikte gelenlerle aynıdır. Twitter çok halka açık bir forumdur. Kullanıcılar, tweetlerini yalnızca takipçileri görebilecek şekilde profillerini kilitleyebilirken, genellikle çok açık bir web sitesidir. Bu, hemen hemen herkesin oturum açabileceği ve belirli bir kişinin siteye katıldığından beri ne söylediğini görebileceği anlamına gelir.

İşinizden ne kadar nefret ettiğinize dair bir tweet attığınızı ve potansiyel yeni bir işverenin eski patronunuzu eleştiren tweetle karşılaştığını hayal edin. Bu senin hakkında ne söylüyor gündem twitter? Saniyeler içinde tweetler binlerce kişi tarafından görülebilir.

Twitter gündem ve gençlerle ilgili sorun şu ki, çoğu zaman internette söylediklerinin özel olmadığını, çok genel olduğunu unutuyorlar. Gizlilik ayarlarına rağmen, herhangi bir tweet, takipçileri tarafından tekrar retweetleyebilen diğer kullanıcılar tarafından retweetlenebilir. Bu, mesajların sadece saniyeler içinde binlerce kişi tarafından görülebileceği anlamına gelir. Twitter, birçok sosyal ağ sitesinden biraz farklıdır, çünkü genellikle gençler ve diğer tüm kullanıcılar sürekli çevrimiçidir. Birçok kullanıcı Twitter tarayıcısını cep telefonlarında veya dizüstü bilgisayarlarında sürekli olarak açar ve siteyle günde birçok kez etkileşime girer. Bu, gençlerin gardını düşürmelerine ve yapmamaları gereken kişisel bilgileri göndermelerine neden olabilir.

Dışarıda yırtıcılar ve vicdansız dolandırıcılar olduğu göz önüne alındığında, sitede yer alan, konumlar, resimler, okul etkinlikleri vb. olsun, gençlerin tweetlediği kişisel bilgilerin zenginliği tehlikelidir. Yine, çoğu sosyal ağ sitesinde olduğu gibi, çocuklarımızın görmemesini tercih ettiğimiz şeyler var ve Twitter’da, sitede retweet edilen ve yayılan uygunsuz resim veya mesajların önünde çok az engel var veya hiç yok.

Buna ek olarak, siber zorbalık Twitter’da büyük bir sorundur. Anlık ve viral doğası nedeniyle, kötü mesajlar kullanıcılara kolaylıkla tweetlenebilir ve tekrar tekrar tekrar edilebilir. Ancak Twitter’ın da iyi şeyler yapabileceğini vurgulamak önemlidir. Twitter’dan en iyi şekilde yararlanma ve çevrimiçi ortamda güvende kalma hakkında daha fazla bilgi için, yakın zamanda başlattıkları Güvenlik Merkezini buradan ziyaret edin:  twitter.com/safety

Twitter Neden Bu Kadar Popüler?

Twitter nedir? Twitter bir bilgi hazinesidir. Birçok kuruluş ve kullanıcı, ilginç makalelere veya yeni bilgilere bağlantı tweetleri atıyor ve site, gençlerin dünyayı anlamalarını genişletmeleri için harika bir araç olabilir. Twitter’ın başarısının belirli nedenlerini saptamak zor olsa da, tüm dünyada 500 milyondan fazla insandan oluşan devasa bir kullanıcı tabanı oluşturmasına katkıda bulunan bazı şeyler var.

Geleneksel olarak ünlüler ve diğer tanınmış kişiler “sıradan” insanlardan elenirdi. Ama şimdi, birçok yüksek profilli insan Twitter kullanıyor. Twitter nedir? Twitter, insanların söylediklerine ve yaptıklarına erişmelerini sağlar ve ünlüler çağında bu, Twitter’ı gençler arasında son derece popüler hale getirir. Gençlerin doğuştan çok görevli oldukları da göz önüne alındığında, Twitter popüler çünkü içinde yaşadığımız modern, yüz tempolu dünyaya uyuyor. Belirtildiği gibi, tweet’ler saniyeler içinde siber uzayda uçuyor ve gençler buna bağlanabildiklerinden hoşlanıyorlar. nerede olurlarsa olsunlar sürekli değişen çevrimiçi dünya. Ama hepsinden önemlisi Twitter popüler çünkü kullanımı kolay, kurulumu kolay ve oldukça bağımlılık yapıyor.

Twitter’da Engelleme ve Şikayet Etme

Twitter, engelleme ve raporlama araçlarında iyileştirmeler yaptı. Kullanıcıların Twitter’daki deneyimlerini kontrol etmelerine yardımcı olmak için artık diğer kullanıcıları Engelleyebilir, Sessize Alabilir ve Şikayet Edebilirsiniz. Daha fazla bilgi için şu adrese gidin:  twitter.com/safety/ Three-tools

Twitter ‘da Doğrulanmış Hesaplar

Doğrulanmış bir hesap, önemli kişileri ve kuruluşları gerçek olarak tanımlar ve profillerinde mavi bir tik ile işaretlenir. Yakın zamana kadar markalar ve tanınmış kişiler/ünlüler yalnızca doğrulanmış bir hesap durumu için uygundu. Ancak Twitter, hesabı olan herkesin doğrulanmış statüye başvurması için bir çevrimiçi başvuru formu açtı. Twitter şimdi kamu yararına olduğunu düşündüğü hesapları doğrulayacak. Doğrulama talebi buradan yapılabilir:  support.twitter.com/verification